Jak tanio podróżować za granicę

Podróż a wycieczka to dwa, różne pojęcia, które mogą różnić się niemalże wszystkim. Zacznijmy od tego, że podróż jest długotrwała, czasem może trwać kilka lat, wycieczka to krótki wypad za miasto lub też w celach zwiedzania w określone miejsce. Większość Polaków mało podróżuje. Na wakacje wybieramy kurorty, gdzie możemy leżeć i odpoczywać. Podczas podróży zagranicznych wybieramy biura podróży, które zapewnią nam „bezpieczne i wygodne” wakacje. Same koszta takiej wyprawy są dosyć wysokie, tymczasem nie zdajemy sobie sprawy, że podróżować można tanio i przyjemnie, wystarczy odrobina wysiłku.

Samodzielna organizacja

Do podróży, które chcielibyśmy odbywać nie potrzebne nam są: https://chwilowkiok.pl/pozyczki-bez-bik/. Wręcz przeciwnie, niewielkie oszczędności i odrobina pewnego rodzaju własnej inicjatywy, mogą wystarczyć do tego, aby odbyć ciekawą, pełną pasji podróż poza granice naszego kraju.

Najważniejszym czynnikiem, który zmniejsza koszty podróży, jest samodzielna organizacja wyjazdu. Aby wyjazd był tańszy, samodzielnie można ogarnąć takie elementy jak:

– transport, tutaj mamy dowolność, najtańszy jest oczywiście… autostop,

– noclegi, tutaj dostępnych jest mnóstwo, ciekawych portali noclegowych. Najtańszy nocleg, to rzecz jasna – namiot,

– wyżywienie, warto sprawdzić co w danym kraju jest najdroższe i w miarę możliwości – zabrać to ze sobą.

Samodzielna organizacja pozwala zaoszczędzić nawet 70% kosztów podróży, które odbyłyby się za pośrednictwem biura podróży.

Podróż w nieznane miejsca

Podróżowanie do kurortów wczasowych lub w popularnych kierunkach nie jest najlepszym rozwiązaniem dla naszego portfela. Tymczasem, można zwiedzać naprawdę piękne i dzikie miejsca, pod warunkiem, że podróżuje się w odpowiednim kierunku. Często miejsca, które są mało popularne turystycznie są nie tylko tańsze nawet o 100%, ale są równie piękne, co te o bardzo dużej popularności turystycznej.

Dodaj komentarz