Ciekawe wycieczki po Korfu

Korfu nie jest dużą wyspą. Jednak ze względu na swoje położenie oraz fakt, że jest wyspą, na której bardzo wcześniej rozwijała się cywilizacja, można znaleźć tutaj miejsca bardzo ciekawe, zarówno pod kątem historycznym jak i cywilizacyjnym czy też kulturowym. Jednocześnie, Korfu to wspaniałe wybrzeże, które należy do jednego z najbardziej zróżnicowanych w Europie. Ze względu na bardzo bliskie położenie w stosunku do Albanii, która posiada według wielu najbardziej zróżnicowane wybrzeże w Europie, Korfu, charakteryzuje się klifami, pięknymi plażami oraz wspaniałymi, krystalicznie, czystymi wodami.

Kulturowa wyprawa po Korfu

Wyprawa po Korfu, może mieć różne oblicza. Zasadniczo Korfu wycieczki lokalne, potrafi z jednej strony dotyczyć na przykład tutejszej historii i architektury, z drugiej natomiast, być związanym z kulturą i sztuką. Przejeżdżając przez wyspę, warto zwrócić uwagę na niewielkie miejscowości, rozsiane nie tylko przy wybrzeżu, ale na całym obszarze wyspy. Prawie w każdej z nich znajdują się gaje oliwne i każda wyposażona jest w niewielką restaurację lub przynajmniej – bar. Tam też odbywają się codzienne spotkania jej mieszkańców i wymiana codziennych „newsów”. Podróż po wyspie, bez wyznaczonego celu, należy do najprzyjemniejszych i najciekawszych wydarzeń, a także może być bardzo pouczająca.

Bogactwo architektoniczne i historyczne

Korfu, jak i większość Grecji, charakteryzuje się bogactwem kulturowym, architektonicznym oraz historycznym. Z najstarszych miejsc historycznych, warta odwiedzenia jest świątynia Artemidy i Hery. Niewiele z tych ruin już zostało, jednak cały Półwysep Analipsis, jest warty obejrzenia. Decydując się na zwiedzenie wschodniej części wyspy, możemy natrafić na najpiękniejsze i najbardziej zróżnicowane wybrzeże, które dodatkowo, „zasiane” zostało małymi wioskami i miasteczkami. Często w nich znajdują się architektoniczne cuda, niektóre z nich pamiętają jeszcze czasy starożytnych Greków oraz Rzymian. Korfu pełna jest wspaniałych, wręcz olśniewających

Dodaj komentarz