Ciekawe szlaki turystyczne w Beskidach

Beskidy stanowią część Karpat. Dzielą się one na kilka pasm górskich, dlatego też w zależności od położenia na poszczególnych szlakach turystycznych panują odmienne warunki – dotyczy to zarówno ciężkości i długości tras, a także widoków oraz atrakcji. Wszystko to sprawia, że Beskidy są bardzo cenione przez wszystkich wielbicieli górskich wędrówek oraz nieustannie przyciągają w swoje strony wielu turystów. Najczęściej w Beskidach wyróżnia się następujące, popularne kierunki wypraw:

  • Beskid Śląski,
  • Beskid Żywiecki,
  • Beskid Sądecki,
  • Beskid Niski.

Najciekawsze szlaki turystyczne na terenie Beskidów

Jednym z najbardziej popularnych szlaków turystycznych w Beskidach Śląskich można z pewnością zaliczyć Barania Górę, która znajduje się na terenie miasta Wisły. Na szczyt prowadzi bardzo dużo szlaków, które można pokonać w różnym czasie i posiadają odmienne stopnie trudności. Najkrótszy szlak ze schroniska na Przysłopie to około godzina marszu, a najdłuższy wiodący od Zwardonia to prawie 7 godzin górskiej wędrówki.

Ciekawe szlaki turystyczne w Beskidach

Kolejnym szczytem na który wędrówka jest bardzo ciekawa i daje możliwość wielu przepięknych widoków to Babia Góra. Trasa jest dość różnorodna, ponieważ wiedzie trzema szlakami – najłatwiej jest tam się dostać z Przełęczy Jałowieckiej, ponieważ pozostałe dwa szlaki są dość wymagające i początkujący wielbiciele górskich wędrówek mogą im nie sprostać.

Wszystkim, którzy lubią mniej zatłoczone trasy poleca się przejście na szczyt Radziejowa. Trasa jest częścią Głównego Szlaku Beskidzkiego. Podejście jest dość łagodne, dlatego też jest to pomysł na świetną wędrówkę również dla mniej zaprawionych kondycyjnie osób.

W Beskidzie Niskim, choć teren nie jest tak wymagający również można spotkać wiele ciekawych tras – na przykład w kierunku najwyższego szczytu tego pasma, czyli Lackowa (998 m.n.p.m.).

Beskidy potrafią zachwycać. Można w nich znaleźć bardzo dużo ciekawych szlaków – zarówno tych więcej, jak i mniej uczęszczanych. A na nich – piękne widoki, ciekawą roślinność i możliwość obcowania z przyrodą.

Dodaj komentarz