Tanie i ciekawe miejsca na narty w Polsce

Narciarstwo bezsprzecznie króluje jako najczęściej wymieniany sport zimowy przez Polaków. Ogromny odsetek naszych rodaków może się pochwalić umiejętnością jazdy na nartach, inni jadąc na wczasy czy wymarzony wypoczynek na święta wynajmują instruktorów już na miejscu, aby zagłębiać tajniki jazdy i spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, dbając o swoją formę.

Tanio nie znaczy źle

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie ośrodki, jakie są chociażby w Alpach, więc szukają tańszych, ale równie dobrych zamienników i nie muszą nawet wyjeżdżać za granice, aby takie znaleźć. Najlepsze oferty mają małe ośrodki, typu:

  • Limanowa
  • Tylicz
  • Kamienica
  • Zieleniec.

Tanie i ciekawe miejsca na narty w Polsce

W tego typach ośrodków jednodniowy karnet na narty waha się w przedziale od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu złotych. Jeśli jednak mamy na oku wyłącznie duże ośrodki, warto zainteresować się ofertą, jaką posiada Szczyrk. Proponuje on karnet jednodniowy w cenie 68 złotych.

Najlepszy wybór dla portfela

Bezsprzecznymi zwycięzcami pod względem cenowym są dwa ośrodki: Rzeczka i Kamienica. Za całodniowy karnet zapłacimy tutaj jedynie czterdzieści cztery złote, dla dzieci karnet jest o cztery złote tańszy. To naprawdę niewiele, jeśli weźmie się pod uwagę osiem możliwych tras do wyboru, odpowiednio oświetlonych w trosce o przebywających tam wczasowiczów, oraz o zróżnicowanym stopniu trudności, aby każdy mógł wybrać i znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Co jest bardzo ważne, wszystkie z ośmiu tras są obsługiwane przez specjalistyczne wyciągi orczykowe, które podlegają systematycznej kontroli technicznej celem zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu korzystających z ośrodka.

Dobra alternatywa

Na uwagę zasługuje tutaj także ośrodek Korbielów–Pilsko. Za jednodniowy karnet obowiązuje cena 55 złotych, natomiast za cały tydzień szusowania na nartach należność do uregulowania to jedynie trzysta złotych! Cena jest doprawdy niska do znakomitych warunków, jakie oferuje Korbielów. Ośrodek może się pochwalić aż czternastoma trasami zjazdowymi, z czego siedem jest przeznaczone dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nartami, sześć dla tych, którzy na nartach czują się jak ryba w wodzie i jedna czarna, specjalnie dla prawdziwych mistrzów.

Dodaj komentarz