Kraina Wielkich Jezior Mazurskich nie tylko na lato

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich znalazła się swojego czasu w finale plebiscytu „siedmiu cudów świata”. Już sama tak prestiżowa nagroda zachęca, aby wybrać się tam i przekonać na własne oczy, dlaczego ta urokliwa kraina w pełni zasługuje na ten tytuł. Czeka tam wiele atrakcji dla turystów, nie tylko w pogodne, letnie dni, chociaż przeważnie z tym kojarzony jest wypoczynek na mazurach: słońce, czyste powietrze, ciepło i plaża nad jeziorem.

Jeziora położone wśród zabytków

Tymczasem Krainę Wielkich Jezior Mazurskich warto odwiedzić nie tylko latem. Pierwszym z powodów, oprócz znajdujących się tutaj zabytków, często bardzo niesłusznie omijanych podczas wakacyjnych szlaków, jest o wiele mniejsza liczba spędzających tutaj czas turystów, a co za tym idzie: obniżka i tak relatywnie niskich cen, zarówno w noclegowniach, jak i restauracjach. Im mniej ludzi, tym więcej spokoju i możliwości obcowania z naturą sam na sam.

Atrakcje dla fanów militarii

Jeśli chodzi o zabytki, jakie warto odwiedzić, to będzie na pewno twierdza Boyen w Giżycku. Powstała w dziewiętnastym wieku jako obiekt wojskowy, który mógł pomieścić około trzech tysięcy żołnierzy, którzy w razie wojny mieli za zadanie bronić strategicznego punktu, jakim był strategiczny przesmyk znajdujący się pomiędzy jeziorami Niegocin a Kisajno. Obecnie odbywają się tutaj liczne wystawy oraz imprezy, które byłyby niezwykłą gratką dla miłośnika historii.

Złap wiatr w żagle!

Jeziora to nie tylko wylegiwanie się na plaży, to także raj dla żeglarzy. Niezwykła architektonika miejsca pozwala im na swobodną żeglugę, a ponadto chwali się wysokiej jakości niemal wszędzie dostępne kwatery, w których można się zatrzymać i wypożyczyć sprzęt. Wystarczy złapać nieco wiatru w żagle i zacząć niezapomniany rejs!
Miasta, które zasługują na chwilę uwagi, to przede wszystkim:

  • Giżycko
  • Węgorzewo
  • Ruciana-Nida
  • Mikołajki.

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich nie tylko na lato

Wszystkie są niezwykle przyjaźnie nastawione na odwiedzających je turystów. Wyróżnia je od innych wspaniała atmosfera, bogata infrastruktura, a także oferują miejsca, w których mogą spędzać czas aktywnie rodzice z dziećmi.

Dodaj komentarz