Tanie nocowanie – gdzie szukać tanich noclegów?

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób zwiedzić najpiękniejsze miasta na świecie, poznać nowe kultury, albo najzwyczajniej odpocząć z dala od swojego miejsca zamieszkania, nie wydając przy tym wszystkich oszczędności swojego życia, powinieneś rozpocząć od poszukiwania tanich noclegów.

Gdzie ich szukać?

Najlepsze oferty taniego nocowania można znaleźć oczywiście w Internecie. Oto kilka propozycji:

  • couchsurfing.org – strona na której można znaleźć użytkowników oferujących darmowe noclegi w różnych miejscach na świecie.
  • serwis Airbnb – w tym miejscu możesz wynająć pokój, cały dom lub mieszkanie za niewielką cenę w ok. 65 000 miast na całym świecie. W przypadku wynajęcia całego mieszkania (co zdarza się bardzo często), zdecydowanym plusem jest niezależność i możliwość samodzielnego gotowania, co również pozwoli nam oszczędzić trochę pieniędzy. Airbnb pozwala nam zaoszczędzić również przy rezerwacji. Załóżmy, że wybierasz się w podróż z przyjacielem. Wystarczy, że założysz konto, zaprosisz go do społeczności Airbnb, a on akceptując zaproszenie otrzyma 100 zł na podróż, które możecie zrealizować przy aktualnie planowanym wyjeździe. Co najważniejsze, dzięki zapraszaniu przyjaciół możesz otrzymać nawet 305 zł po każdej zrealizowanej przez nich rezerwacji i wykorzystać tą sumę przy kolejnych podróżach.
  • booking.com – to najpopularniejsza platforma oferująca noclegi, która oprócz drogich hoteli, posiada w swojej bazie tańszą alternatywę – hostele. Najkorzystniejszą opcją jest zazwyczaj wybór pokoi wieloosobowych, więc jeśli nie zależy Ci na spokoju, a szukasz jedynie taniego nocowania, warto tę opcję wykorzystać.
  • fajnewczasy.pl – to strona dla osób ceniących sobie bliskość natury. Można tam znaleźć tanie pola kempingowe w Polsce od 10 zł za noc. Jedynym warunkiem jest posiadanie namiotu, bądź przyczepy kempingowej. Większość dostępnych tam pół posiada pełny dostęp do węzła sanitarnego.

O czym należy pamiętać?

  • Tanie noclegi nie zawsze posiadają standard na wysokim poziomie, więc trzeba podchodzić do nich z dystansem i oceniać je adekwatnie do ceny.
  • Wynajmowanie pokoi w hostelach lub przy pomocy serwisu couchsurfing wiąże się często z nocowaniem z obcymi ludźmi. Z tego powodu należy przygotować się na ewentualne kradzieże i dobrze zabezpieczyć swoje rzeczy.

Tanie podróżowanie może przynieść ogromną satysfakcje, wiele przygód i niezapomnianych wrażeń. Wystarczy trochę poszukać idealnego noclegu i jak najszybciej ruszać w świat!

Dodaj komentarz